مفاهیم پایه ارز دیجیتال

چگونه تتر را به پول نقد (تومان، دلار، یورو) تبدیل کنیم؟

تبدیل تتر به تومان

یکی از دغدغه‌های اصلی افرادی که در زمینه ارز دیجیتال فعالیت می‌کنند، تبدیل تتر به تومان است. این افراد در تلاشند تا تتر خود را به پول نقدی نظیر دلار، یورو یا تومان تبدیل کنند. به همین منظور در این محتوا قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با روش‌های تبدیل تتر به پول نقد در اختیار شما قرار دهیم.

بدون شک پیش از بررسی این روش‌ها باید در زمینه خود تتر و مزایای سرمایه گذاری در آن اطلاعاتی داشته باشید. به طورکلی تتر یک ارز دیجیتال است که بر بلاک چین مبتنی است. ارز دیجیتال تتر معادل با دلار آمریکا است، به همین منظور افرادی که در این زمینه سرمایه گذاری می‌کنند دارایی با ارزشی به دست می‌آورند؛ اما گاهی نیاز می‌شود که یک فرد بداند چطور تتر خود را به تومان یا دلار و دیگر موارد نقدی تبدیل کند تا از آن برای انجام کارهای شخصی یا سرمایه گذاری در جای دیگر استفاده کند. برای این منظور اطلاع از روش‌های تبدیل تتر بسیار کمک کننده است. برای موفقیت در این تبدیل باید اطلاعات کافی  و درست از این روش‌های تبدیل داشته باشید تا دچار ضرر و زیان و یا سرقت اموال و دارایی خود نشوید.

تتر چیست؟

تتر (USDT) یک ارز دیجیتال است که توسط شرکت تتر لیمیتد در سال 2014 ایجاد و راه‌اندازی شد. تتر همانند ارزهای رمزنگاری شده محبوب مانند بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) بر روی فناوری بلاک چین عمل می‌کند. این ارز دیجیتال دارای قیمتی ثابت است به همین منظور در دسته استیبل کوین‌ها قرار می‌گیرد.

تتر چیست؟

چرا در ارز تتر سرمایه گذاری کنیم؟

سوالی که برای بسیاری از سرمایه گذاران پیش می‌آید، این است که چرا باید در ارز تتر سرمایه گذاری کنند و یا مزایای این سرمایه گذاری در چیست؟

سرمایه گذاری در این ارز دیجیتال با دیگر ارزهای دیجیتال تفاوت دارد، چرا که این ارز در گروه استیبل کوین‌ها قرار می‌گیرد، بدین معنا که در طول نوسانات و تغییرات قیمت دلار ثابت می‌ماند. به همین منظور از این استیبل کوین برای جلوگیری از تغییرات و نوسانات قیمت استفاده می‌کنند و عملاً هدف از طراحی آن همین بوده.

دلار کاغذی در کشورمان ایران دچار نوسانات زیادی می‌شود و تأثیر آن بر روی دیگر کالاها نیز به چشم می‌خورد، به همین منظور در کنار خرید و فروش این دلارهای کاغذی، نگهداری آن‌ها نیز دردسرهای خاص خود را دارد. به عنوان مثال نگهداری دلار در محیطی امن به دور از دسترس سارقین کار دشواری است. همچنین برای خرید آن نیاز به مراجعه به پلتفرم تبادل دارید که این مراجعه خود سبب اتلاف انرژی و هزینه و زمان می‌شود. با توجه به موارد فوق سرمایه گذاری در تتر می‌تواند یک جایگزین بسیار مناسب باشد.

چرا در ارز تتر سرمایه گذاری کنیم؟

امکان تبدیل ‌‌تتر به تومان یا دیگر پول‌های نقد وجود دارد و در کنار این موارد پیش بینی می‌شود که رمز ارز تتر با توجه به پیشینه خود می‌تواند آینده روشنی داشته باشد، چرا که تتر در طول زمان پیدایش و فعالیت خود جزو موفق‌‌ترین نمونه‌ها از استیبل کوین است که این ثبات را در آینده نیز حفظ می‌کند. علاوه‌بر این به دلیل دسترسی راحت پلتفرم تبادل ها به این ارز دیجیتال می‌توان گفت که سرمایه گذاری در تتر یکی از ایده‌آل‌‌ترین و هوشمندانه‌‌ترین نوع سرمایه گذاری‌ها به شمار می‌آید.

مزایای سرمایه گذاری در تتر

پیش از بررسی روش‌های تبدیل تتر به تومان، مزایای سرمایه گذاری در تتر را با هم بررسی می‌کنیم. مزایای این سرمایه گذاری به قدری زیاد است که امروزه تقاضا برای آن رونق چشمگیری گرفته و ما در ادامه به برخی از این مزایا اشاره خواهیم کرد:

خرید و فروش آسان

یکی از مهم‌‌ترین مزیت‌ها برای سرمایه گذاری در خرید تتر و فروش راحت آن است، بدین صورت که هر فرد در هر زمانی می‌تواند برای معامله یا خرید و یا فروش این ارز دیجیتال اقدام کند و دشواری بابت آن نداشته باشد.

خرید و فروش آسان

عدم نیاز به بانک

مزیت دیگر سرمایه گذاری در تتر قابلیت استفاده از خدمات آنلاین بدون نیاز به مراجعه به بانک یا استفاده از خدمات بانکی است. تتر یا دیگر ارزهای دیجیتال دخالت شخص ثالث یا ارگان‌های دولتی را از روی خود برداشته‌اند، به همین منظور یک فرد به طور مستقیم بر دارایی خود نظارت داشته و برای نقل و انتقال یا ‌‌تراکنش آن نیازی به استفاده از خدمات بانکی ندارد.

خرید راحت در پلتفرم تبادل

خرید تتر در پلتفرم تبادل ها بسیار راحت است و هر فرد در صورت تمایل می‌توانند با مراجعه به پلتفرم تبادل و در کوتاه‌‌ترین زمان برای خرید آن اقدام کند.

افزایش نقد شوندگی

افزایش نقد شوندگی در پلتفرم تبادل از دیگر مزیت‌های تتر بشمار می‌آید که افراد را به استفاده از آن مشتاق کرده است.

مزایای سرمایه گذاری در تتر

ثبات در بازار

انعطاف و  ثبات تتر در بازار بسیار زیاد است و همین مسئله سبب شده تا سرمایه گذاران و معامله گران با خیالی آسوده برای خرید این ارز دیجیتال اقدام کنند. در زمانی که بازار دچار نوسانات شدید می‌شود تتر ثبات خوبی نشان داد و دارایی افراد محفوظ باقی می‌ماند.

همان طور که مشاهده کردید مزایای سرمایه گذاری در تتر به قدری زیاد است که به یکی از نمونه‌های موفق در بازار تبدیل شده است.

نکات تبدیل تتر به پول نقد

پیش از بررسی مراحل و روش‌های تبدیل ‌‌تتر به تومان باید از نکات این تبدیل مطلع باشید تا به مشکل برنخورید.

برای تبدیل تتر به تومان یا دیگر پول‌های نقد باید نکاتی را مورد بررسی قرار دهید.

سایت معتبر

یکی از نکات مراجعه به سایت معتبر و ایمن برای ثبت درخواست است. از آن جایی که شما باید آدرس کیف پول تتر و شماره حساب مقصد خود را در سایت وارد کنید، نیاز دارید که به سایتی امن مراجعه کنید.

نکات تبدیل تتر به پول نقد

ارائه صحیح اطلاعات

در مرحله بعدی باید اطلاعات کامل در رابطه با کیف پول و حساب خود داشته باشید، چرا که وارد کردن هرگونه اطلاعات اشتباه ممکن است در پروسه تبدیل تتر به تومان نقص و مشکل ایجاد کند.

مراجعه به پلتفرم تبادل معتبر

در صورتی که قصد دارید تتر را در پلتفرم تبادل ها به پول نقد تبدیل کنید حتماً پلتفرم تبادل های معتبر انتخاب کنید تا نگرانی بابت کلاه‌برداری یا از بین رفتن دارایی خود نداشته باشید. اگر می‌خواهید تتر را در پلتفرم تبادل بین‌المللی تبدیل کنید باید آن را به پلتفرم تبادل انتقال دهید، پس از ایمن بودن پلتفرم تبادل موردنظر خود مطمئن باشید. دقت کنید که پلتفرم تبادل های ایرانی تبدیل تتر به تومان را دارند و برای چنج به دلار یا دیگر ارزهای خارجی باید از پلتفرم تبادل های بین‌المللی کمک بگیرید.

روش های تبدیل تتر به پول نقد

برای آن که تتر را به پول نقد تبدیل کنید ابتدا باید سایت‌های مناسب برای این کار را شناسایی و در آن‌ها ثبت نام کنید. به عنوان مثال سایت ایکس پی اکسچنج یکی از بسترهایی است که از آن می‌توان برای تبدیل تتر به پول نقد استفاده کرد. بدین صورت که وارد آدرس اینترنتی سایت شده و پس از وارد کردن اطلاعات موردنظر، حساب کاربری خود را می‌سازید. در مرحله بعدی بر روی گزینه فروش تتر کلید کرده و در نهایت میزان ‌‌تتری که قصد فروش یا تبدیل آن را دارید وارد می‌کنید.

روش های تبدیل تتر به پول نقد

پس از آن معادل با قیمت تتر (تومانی) مبلغ با شما تسویه می‌شود. برای این امر نیاز دارید که آدرس کیف پول پلتفرم تبادل خود را وارد کنید. این کیف پول پلتفرم تبادل می‌تواند به طور نرم افزاری یا سخت افزاری باشد. پس از سپری شدن مراحل فوق مبلغ موردنظر به طور آنی به حساب شما واریز می‌شود و می‌توانید آن هزینه را برای فعالیت‌های دیگر صرف کنید.

تبدیل تتر به تومان

تبدیل تتر به پول نقد یکی از دغدغه‌های همیشه فعالین حوزه کریپتوکارنسی است. برای تعویض تتر به پول نقد، بهترین و امن‌ترین راه مراجعه به صرافی‌های آنلاین کریپتوکارنسی ایرانی همانند ایکس پی اکسچنج است. پس از اینکه تترهای خود را از کیف پول یا سایر صرافی‌ها به کیف پول خود در ایکس پی اکسچنج منتقل کردید، می‌توانید آن‌ها را به تومان تبدیل کنید.

برای انجام این منظور کافی است تا با انتخاب تتر از میان رمزارزها در پنل کاربری خود روی گزینه فروش کلیک کنید. پس از این کار تترهای شما با قیمت روز به فروش رسیده و موجودی شما به شکل تومان در حساب کاربری نمایش داده خواهد شد و می‌توانید آن را برداشت کنید.

تبدیل تتر به تومان

تبدیل تتر به دلار کاغذی

به منظور تبدیل تتر به پول نقد و دلار کاغذی دو راه کلی وجود داشته که پیشنهاد ما استفاده از روش اول است که امنیت و قابلیت اطمینان بسیار بالاتری دارد. روش اول مانند همان چیزی که پیشتر به آن اشاره کردیم، در قدم اول شامل فروش تترها در صرافی ایکس پی اکسچنج و تبدیل آن‌ها به تومان است. سپس می‌توانید از صرافی‌های فیزیکی اقدام به خرید دلار کاغذی کنید.

اما روش دوم، استفاده مستقیم از صرافی‌های فیزیکی است. برخی از صرافی‌های فیزیکی در کنار انجام امور عادی خود، خرید و فروش تتر را هم انجام می‌دهند. شما می‌توانید با واریز تترهای خود به کیف پول صرافی، در عوض دلار کاغذی دریافت کنید. نکته قابل توجه در این مورد حصول اطمینان از قابل اعتماد بودن صرافی مورد نظر است؛ چرا که در این حالت امکان انجام کلاهبرداری وجود دارد.

تبدیل تتر به دلار کاغذی

تبدیل تتر به ریال

به منظور تبدیل تتر به ریال می‌توانید تترهای خود را به کیف پول حساب کاربری خود در صرافی ایکس پی اکسچنج منتقل کنید. پس از این کار با انتخاب رمزارز تتر و کلیک روی گزینه فروش، می‌توانید تترهای خود را به فروش رسانده و به ریال تبدیل کنید. پس از این کار می‌توانید موجودی ریالی کیف پول خود را برداشت کنید.

تبدیل تتر به ریال

تبدیل یورو به تتر

به منظور تبدیل یورو به تتر بایستی در قدم نخست اقدام به فروش یورو و تبدیل آن به ریال کنید. پس از انجام این کار می‌توانید پنل کاربری خود را داخل صرافی ارز دیجیتال ایکس پی اکسچنج شارژ کرده و اقدام به خرید تتر و یا هر ارز دیجیتال دیگر کنید. البته همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، شما می‌توانید به طور مستقیم از طریق برخی صرافی‌های فیزیکی یورو را تبدیل به تتر کنید اما این روش ریسک‌های زیادی دارد.

تبدیل یورو به تتر

چگونه دلار را به تومان تبدیل کنیم؟

به طور کلی می‌توان دارایی‌های خود را به دو روش به صورت دلار ذخیره کرد. اولین راه همان خرید دلار کاغذی از طریق صرافی‌های متداول است. این نوع نگهداری دلار خطرات زیادی دارد که می‌تواند دارایی شما را تهدید کند. برای نقد کردن این نوع دلار تنها راه مراجعه به همین صرافی‌ها است.

از سوی دیگر می‌توانید به منظور خرید دلار متوسل به استیبل کوین تتر شوید که همواره قیمت برابری با دلار‌ آمریکا دارد. شما می‌توانید تترها را در کیف پول صرافی، کیف پول گرم و یا کیف پول سرد یا همان سخت افزاری نگهداری کنید. هر کدام از این روش‌ها با همین ترتیبی که گفته شد امنیت بالاتری را ارائه می‌دهند و بسته به نیاز و نوع تعامل خود با بازار ارزهای دیجیتال می‌توانید تصمیم بگیرید تا از کدام یک از این کیف پول‌ها استفاده کنید.

مزیت خرید تتر این است که شما می‌توانید برای تبدیل تتر به پول نقد از صرافی‌های آنلاین نظیر ایکس پی اکسچنج استفاده کرده و یا ارزهای دیجیتال دیگری را نیز خریداری کنید. از سوی دیگر امکان نقد کردن تتر حتی در صرافی‌های سنتی نیز وجود دارید و می‌توانید آن را به هر ارزی مانند یورو، دلار و ریال تبدیل کنید.

چگونه دلار را به تومان تبدیل کنیم؟

جمع بندی

تتر سومین ارز دیجیتال بزرگ در جهان به شمار می‌آید که معادل یک دلار آمریکا است. این ارز دیجیتال به استیبل کوین معروف بوده که در مقابل نوسانات بازار ثبات خود را نگه می‌دارد، به همین منظور بسیاری از افراد تمایل دارند تا سرمایه خود را بر تتر متمرکز کنند. یکی از ویژگی‌های مثبت تتر قابلیت فروش و تبدیل آن به وجه نقد مانند تومان، دلار و یورو است. برای این کار تنها کافی است به سایت‌های موردنظر و یا پلتفرم‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال فعال در این زمینه مراجعه کرده و با در اختیار داشتن اطلاعات کیف پول تتر و دیگر اطلاعات و مشخصات شخصی آن را به پول نقد تبدیل کنید.

مراحل تبدیل تتر به تومان در این محتوا برایتان بیان شده که هر فرد قابلیت این تبدیل را دارد. به طورکلی مزایای سرمایه گذاری در تتر به قدری مناسب است که بسیاری از افراد به سرمایه گذاری بر روی آن مشتاق می‌شوند. از جمله این مزایا می‌توان به سرعت بالا در انجام ‌‌تراکنش‌ها، ثابت بودن قیمت، کارمزد پایین و… اشاره داشت که آن را به یک رمز ارز بسیار محبوب تبدیل کرده است.

برای دریافت مشاوره رایگان و همچنین خرید ووچر بدون احراز هویت و  خرید پرفکت مانی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

1- چگونه تتر را به پول نقد تبدیل کنیم؟

مراحل تبدیل تتر به پول نقد نظیر دلار، یورو و تومان راحت است. برای این کار تنها کافی ست که یک حساب کاربری در سایت موردنظر خود ایجاد کنید. برای ساخت این حساب کاربری تنها به یک آدرس ایمیل، نام کاربری و رمز عبور مناسب نیاز دارید. درنهایت پس از تأیید کردن حساب خود و وارد کردن اطلاعات مورد نظر و اطلاعات کیف پول این تبادل صورت گرفته و تتر به پول نقد تبدیل می‌شود.

2- بهترین کیف پول خریدوفروش تتر کدام است؟

تتر برای نگهداری به کیف پول نیاز دارد که انتخاب این کیف پول متناسب با شرایط هر فرد و سلیقه وی متفاوت است. این کیف پول‌ها بر اساس امنیت، ارائه قابلیت‌ها، دسترسی، قیمت، هزینه و … متفاوت هستند. هر فرد می‌تواند انواعی از کیف پول‌های نرم افزاری یا سخت افزاری را انتخاب کند، اما می‌توان گفت که کیف پول سخت افزاری از امنیت بالاتری برخوردار است و برای نگه‌داری تتر مناسب‌‌تر است.

3- فروش تتر در چه زمانی امکان‌پذیر است؟

هیچ محدودیت زمانی برای فروش و تبدیل‌‌ تتر به تومان وجود ندارد، بلکه هر فرد در هر ساعت از شبانه‌روز و تنها از طریق سایت‌های آنلاین و یا مراجعه به پلتفرم تبادل های مربوطه می‌تواند تتر خود را به وجه نقد تبدیل کند.

4- کدام پلتفرم تبادل ها امکان خرید و فروش تتر را فراهم می‌کنند؟

خوشبختانه پلتفرم تبادل های زیادی در زمینه تبدیل تتر به پول نقد فعالیت می‌کنند. برای تبدیل ‌‌تتر به تومان می‌توانید از پلتفرم تبادل های داخلی استفاده کنید، اما اگر قصد تبدیل تتر به دلار یا ارزهای دیگر نظیر یورو را دارید باید از پلتفرم تبادل های بین‌المللی استفاده کنید.

5- چند راه برای تبدیل تتر به پول نقد وجود دارد؟

شما می‌توانید برای این منظور از صرافی‌های آنلاین و یا صرافی‌های فیزیکی موجود در سطح شهر که اقدام به پذیرش تتر می‌کنند استفاده کنید.

6- بهترین راه برای تبدیل تتر به پول نقد کدام است؟

مطمئن‌ترین و بهترین راه برای تبدیل تتر به پول نقد استفاده از صرافي‌های آنلاین با اعتبار بالا نظیر ایکس پی اکسچنج است که در کنار قیمت‌های رقابتی، امنیت بالایی را برای دارایی کاربران خود فراهم می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *